Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Мотовилівськослобідська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04361373) був реорганізований і увійшов до складу Фастівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

рішення 29 позачергової сесії

М А Т Е Р І А Л И

 

29    ПОЗАЧЕРГОВОЇ   СЕСІЇ

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКОЇ

 

СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

VІІ СКЛИКАННЯ

29.03.2018р.

                                                  Порядок денний.

1. Про проведення весняного двомісячника по благоустрою.

2. Про розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністратино-територіальнї одиниці села Мотовилівська Слобідка  відповідно до генерального плану.

3. Про оприлюднення проекту рішення Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік.

4. Про оприлюднення проекту рішення Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Мотовилівськослобідської сільської ради . 

5.Про затвердження мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб.

6. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с.Мотовилівська Слобідка .

7.Про  затвердження протоколу комісії щодо надання одноразової матеріальної допомоги. 

8.Розгляд заяв .

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

  Про проведення двомісячника по благоустрою.

 Розглянувши та обговоривши питання  щодо проведення   двомісячника по благоустрою та санітарній очистці на території Мотовилівськослобідської   сільської ради, та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада  

                                                     вирішила:

1.Двомісячник по благоустрою в с.Мот.Слобідка провести в період з 29 березня по 29 травня 2018 року.

2.Затвердити заходи по двомісячнику по благоустрою (додаються).

3.Створити штаб з організації проведення двомісячника по благоустрою.

4.Довести до жителів села заходи по двомісячнику по благоустрою.

5.Провести конкурс – Двір зразкового порядку.

6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних питань та соціального розвитку села.

 

                       Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

 

                   

с.Мотовилівська Слобідка

від 29. 03. 2018 року

№   01 - 29 -VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         

                                                                                   Додаток до рішення № 01                                                 

                  Заходи по проведенню двомісячника по благоустрою.

1.Зобов’язати  керівників всіх установ ,організацій та підприємств упорядкувати свої закріпленні території .

2. Повести суботники по благоустрою;

 А .на вулицях (відповідальні депутати);

 Б . центральна частина села ,територія парку (відповідальні сільська рада , школа);

 В. на кладовищі (відповідальна сільська рада);

 Г.  береги ставків (відповідальні орендарі ,спілка рибаків).

3.Організувати подвірний вивіз сміття (відповідальна сільська рада , депутати).

4.Ліквідація стихійних сміттєзвалищ (відповідальна сільська рада , депутати).

 

Склад штабу при Мотовилівськослобідській  сільській раді з питань організації проведення двомісячника по благоустрою.

 

Осадчий Євгеній Володимирович     - сільський голова

Омельченко Вадим Володимирович – депутат Фастівської районної ради

Черняк Олександр Миколайович      - депутат Фастівської районної ради

Омельченко Володимир Петрович    - депутат виборчого округу №9 , голова

                                                                постійної комісії з питань розвитку

                                                                агропромислового комплексу, земельних 

                                                                питань та соціального розвитку села.

Коденко Євгеній Іванович                  - член виконкому

Логвінова Наталія Іванівна                директор Мот.Слобідської ЗОШ І-ІІ

                                               Сільський голова                               Є.В.Осадчий.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

«Про розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністратино-територіальних одиниць ссела Мотовилівська Слобідка  відповідно до генерального плану»

 

 

Враховуючи затверджений Генеральний план  села Мотовилівська Слобідка а Фастівського району Київської області, розроблений ДП «Український науково-дослідний інститут цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» без обмеження строку дії, керуючись пунктом 34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державний земельний кадастр», ст.ст. 173,174 Земельного Кодексу України, сільська  рада

 

                                          в и р і ш и л а:

1.Дати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністратино-територіальних одиниць села Мотовилівська Слобідка  Фастівського району Київської області відповідно до генерального плану.

2.Доручити голові Мотовилівськослобідської сільської  ради Осадчому Є.В. укласти Договір з землевпорядною організацію  на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць села Мотовилівська Слобідка  Фастівського району Київської області.

3.Розроблений проект землеустрою погодити згідно чинного законодавства.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову Осадчого Є.В.

 

 

 

 

                            Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мот.Слобідка

від 29.03. 2018 року

№ 02-29-VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

«Про оприлюднення проекту рішення про встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік».

 

Розглянувни проект рішення регуляторного акту  «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік»,

 та з метою врегулювання плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік, керуючись ст. 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада


                                                             в и р і ш и л а :

1.Оприлюднити на офіційному сайті  проект рішення «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік»

 (додаток 1).

            

 

                    Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мотовилівка Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  03-29-VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОЕКТ

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

«Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік».

      Розглянувши питання про встановлення плати за землю на території Мотовилівськослобідської сільської ради , та  керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Мотовилівськослобідська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Положення про плату за землю на території Мотовилівськослобідської  сільської ради зі змінами.

2. Зміни до діючих договорів оренди земельних ділянок, в частині розміру орендної плати за землю, розглядати індивідуально і здійснювати за згодою сторін.

3.  Дане рішення набирає чинності з 01.01.2019 року .

4. Органу Державної фіскальної служби Фастівського району керуватися цим рішенням у своїй роботі.

5. Виконавчому комітету Мотовилівськослобідської  сільської ради керуватися цим рішенням при підготовці проектів рішень сільської ради, а також при укладанні договорів оренди земельних ділянок, рішення про надання в оренду яких було прийняте Мотовилівськослобідською  сільською радою до вступу в дію цього рішення, але не виконане; строк яких подовжується у відповідності до чинного законодавства.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, торгівельного та побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, освіти, культури та охорони здоров’я.

 

                                                    Сільський голова                         Є.В.Осадчий

 

с.Мот.Слобідка

від_______________року

№  ______________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                

 

                                                                                             Додаток

                                                                      до рішення Мотовилівськослобідської  сільської ради

                                                                     «Про встановлення плати за землю    

                                                                      на території Мотовилівськослобідської  ради»

                                                                      від_______року № ______

 

                           Положення про встановлення плати за землю на

території  Мотовилівськослобідської сільської ради

 

       Положення про встановлення плати за землю на території Мотовилівськослобідської ради (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території  Мотовилівськослобідської сільської ради.

      Плата за землюобов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;

      1. Платники земельного податку

1.1. Платниками земельного податку є:

1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2. землекористувачі.

       2. Платники орендної плати

       2.1. Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

       3. Об'єкти оподаткування

3.1. Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.

4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

5. Ставки земельного податку за земельні ділянки

5.1. Ставка податку за земельні ділянки,  встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації.

 5.2.Податок на земельні ділянки, зайняті житловим фондом, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб справляються у розмірі 3 відсотків від суми земельного податку обчисленого відповідно до п.5.1. цього положення. 

5.3.Встановити ставки земельного податку  на «землі енергетики» в розмірі 3 % від нормативно-грошової оцінки.

5.4.Встановити суми земельного податку   для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) встановлюється у розмірі 0,45 відсотка від їх нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації.

 

6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних  осіб.

6.1. Від сплати податку звільняються :

а) інваліди першої та другої групи;

б) фізичні особи що виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років;

в) пенсіонери ( за віком)

г) ветерани війни та особи , на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

д) фізичні особи, визнані законом особами  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи( 1 та 2 категорії).

6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки , поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

      7.Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб.

7.1.Санаторно –курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

7.2. Громадські організації інвалідів України , підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських  організацій інвалідів і є їх повною власністю .

      7.3. Бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України .

      7.4. Релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями);

     7.5.Заклади охорони здоров’я , освіти, культури, органи  місцевого самоврядування, а також організації, створені ними в установленому порядку, що  утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).

        8. Орендна плата

     8.1. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

  8.2. Розмір орендної плати за земельні ділянки, встановлюється у відсотку від нормативної грошової оцінки  та не може бути меншою -3 % та перевищувати - 12%  з урахуванням коефіцієнта індексації.

        9. Податковий період

        Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10. Порядок обчислення та строк сплати плати за землю

        10.1. Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю

        10.2. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю відповідно до статей 285-288 Податкового кодексу України.

         11. Контроль

         Контроль за правильністю та своєчасністю сплати плати за землю здійснюється Державною фіскальною службою Фастівського району.

          12. Відповідальність

          Відповідальність за повноту та правильність справляння, своєчасність сплати плати за землю до сільського  бюджету покладається на платників відповідно до Податкового кодексу України.

                                          Секретар сільської ради                            Н.А.Омельченко.

 

 

 

 

 

«Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту проекту рішення Мотовилівськослобідської сільської  ради Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік   та аналізу його регуляторного впливу »

 

 

   Мотовилівськослобідська   рада Фастівського району  повідомляє про оприлюднення проекту рішення  Мотовилівськослобідської сільської ради  «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік» та аналізу його регуляторного впливу з метою одержання пропозицій і зауважень від фізичних і юридичних осіб їх об’єднань.   

     Поштова адреса розробника проекту регуляторного акта : Мотовилівськослобідська сільська рада 08524, Україна, вул..Центравльна,10 село Мотовилівська Слобідка Київська область Фастівський район  .

 

    Проект рішення Мотовилівськослобідської сільської ради «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік» та  аналіз регуляторного впливу цього рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті сільської ради .

  

     Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця з моменту оприлюднення проекту даного рішення та аналізу  регуляторного впливу у письмовому вигляді за адресою :

 

         Мотовилівськослобідська сільська  рада

         08524 вул.Центральна,10

         с.Мотовилівська Слобідка

         р-н. Фастівський

         обл..Київська

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                    

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення сесії Мотовилівськослобідської сільської  ради

«Про  встановлення плати за землю  на території

         Мотовилівськослобідської    сільської   ради на 2019 рік»

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення сесії Мотовилівськослобідської сільської  ради «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік»  (надалі - Аналіз) розроблено на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 №308.

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації цього проекту.

                   1. Визначення та аналізування проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII, на органи місцевого самоврядування покладені повноваження щодо встановлення ставок земельного податку та визначено, що такі рішення підлягають офіційному оприлюдненню .

Проектом рішення запропоновано встановлення, на законних підставах, розмірів ставок земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах села Мотовилівська Слобідка у відповідності до статті 274, 277 та 284 Податкового кодексу України.

Проблема є дуже важливою, тому що від розміру ставок земельного податку залежать надходження до місцевого бюджету, ефективне використання земельних ділянок комунальної власності, а також спрощення процедури нарахування земельного податку.

 

 

2. Обгрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання.

 

Неможливість розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів обумовлено тим, що для їх існування має бути створена відповідна правова основа і потребує державного регулювання, оскільки статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до виключної компетенції міської ради належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, а Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII повноваження щодо встановлення ставок земельного податку покладені на органи місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує року, в якому планується їх застосування.

 

 

 

3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів та розгляд можливості внесення змін до них.

 

   Визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, так як Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII на органи місцевого самоврядування покладені повноваження щодо встановлення ставок земельного податку та визначено, що такі рішення підлягають офіційному оприлюдненню до 15 липня року, що передує року, в якому планується їх застосування.

Аналогічні діючі регуляторні акти щодо встановлення ставок земельного податку не приймались та, відповідно, можливість внесення змін до них відсутня, а до прийняття змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII, плата за землю належала до загальнодержавних податків та зборів і ставки податку встановлювались виключно Податковим кодексом України.

4.  Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у т. ч. здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акту:

 

 

Базові групи інтересів

 

Вигоди

 

Витрати

 

 

Місцева влада

 

1. Чітке встановлення ставок земельного податку та пільг на території міста;

2. забезпечення надходжень до міського бюджету;

3. врахування змін у чинному законодавстві у сфері земельних відносин та оподаткування.

 

 

Витрати, пов’язані з прийняттям регуляторного акту

 

Суб’єкти  господарювання

 

 

   1.  Забезпечення прозорості та відкритості при взаємовідносинах між міською радою та суб’єктами господарської діяльності;

  2. врахування змін у чинному законодавстві у сфері земельних відносин та оподаткування.

 

Витрати, пов’язані зі сплатою земельного податку

 

 

 

Населення

 

 

  1.  Задоволення потреб територіальної громади міста за рахунок збільшення надходжень до бюджету.

 

Витрати, пов’язані зі сплатою земельного податку

 

 

 

5. Визначення цілей державного регулювання.

 

 

                         Основними цілями прийняття регуляторного акту є:

  • дотримання вимог Податкового кодексу України стосовно встановлення ставки та пільг  земельного податку;
  • збільшення доходної частини місцевого бюджету за рахунок відповідних надходжень;
  • створення в місті більш сприятливих і рівних умов для діяльності суб’єктів господарювання, диференціація ставки податку на землю в залежності від напрямків господарського використання земельних ділянок.

 

         6.  Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей, у т.ч. ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин.

 

Під час розробки проекту рішення сесії Мотовилівськослобідської сільської  ради «Про  встановлення плати за землю  на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік»  були розглянуті такі альтернативні способи досягнення вищезазначених цілей:

  • залишення існуючої ситуації без змін - від такої альтернативи необхідно відмовитись, тому що це буде суперечити діючому Податковому кодексу України, так як прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII визначено, що до прийняття органом місцевого самоврядування рішення про затвердження відповідних ставок земельного податку, плата за землю буде справлятись за ставками, що діяли до 31 грудня, що передує бюджетному періоду, в якому планується її застосування;
  • прийняття цього регуляторного акту - даний регуляторний акт спрямований на дотримання вимог Податкового кодексу України і забезпечує досягнення цілей державного регулювання. Крім того, згідно Податкового кодексу України, земельний податок є обов’язковим для встановлення селищною радою та таке рішення підлягає офіційному оприлюдненню до 15 липня року, що передує року, в якому планується його застосування.

 

 

 

7. Описання механізмів і заходів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту.

 

Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на врегулювання питання плати за землю на території Мотовилівськослобідської сільської ради, відповідно до основних положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII та зміцнення ресурсної бази міського бюджету.

З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення наступних заходів:

  • затвердження рішення сесії Мотовилівськослобідської сільської  ради оприлюднення регуляторного акту на офіційному сайті села, з метою одержання зауважень та пропозицій від територіальної громади села Мотовилівська Слобідка.

     8. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту.

 

 

Досягнення вищезазначених цілей можливе завдяки прийняттю запропонованого регуляторного акта, який містить чітко встановлені відсоткові ставки податку за землю, що застосовується для визначення плати за земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні фізичних та юридичних осіб на території Мотовилівськослобідської сільської  ради в залежності від категорії та цільового використання зазначених земельних ділянок .

   9. Обґрунтування, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей, є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави.

 

Проектом рішення запропоновано встановлення, на законних підставах, розмірів ставок земельного податку за земельні ділянки, розташовані в межах на території Мотовилівськослобідської сільської ради та пільг у відповідності до статей 274, 277 та 284 Податкового кодексу України, так як від розміру ставок земельного податку залежать надходження до місцевого бюджету, ефективне використання земельних ділянок, а також спрощення процедури нарахування земельного податку.

Тобто, запропонований регуляторний акт не тягне за собою витрат, а навпаки, спрямований на врегулювання питань, пов’язаних з визначенням встановлення фінансових зобов’язань , землевласників і землекористувачів перед міським бюджетом та територіальною громадою.

 

 

10. Обґрунтування, щодо вигод, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акту, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та вигоди не можуть бути кількісно визначені.

Прийняття даного рішення не потребує фінансових витрат з місцевого бюджету, навпаки, очікується збільшення доходів від підвищення ставок земельного податку. Вигоди, що виникнуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, не можуть бути кількісно визначені.

 

11. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги.

Впровадження та виконання вимог акту органами місцевого самоврядування, а також платниками земельного податку передбачається ефективним.

 

12. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту.

Найбільш значний вплив зовнішніх факторів на дію вищезазначеного акта можливий при виникненні змін у чинному законодавстві. В цьому випадку може мати місце невідповідність положень регуляторного акту нормам, що встановлюються нормативно-правовим актом вищої юридичної сили.

Але, при виникненні змін у чинному законодавстві України та за результатами відстеження результативності дії запропонованого регуляторного акту, якщо такі впливатимуть на його дію, до нього будуть вноситись відповідні коригування.

       13. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту.

       Термін дії запропонованого регуляторного акту необмежений, проте можливий вплив зовнішніх чинників, а саме внесення змін до законодавчих і нормативно - правових актів. При внесенні змін до чинного законодавства, які можуть впливати на дію регуляторного акту, до нього будуть вноситись відповідні зміни або доповнення.

 

.

 

14. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акту в разі його прийняття.

         Відстеження результативності проекту рішення Мотовилівськослобідської ради і «Про встановлення ставок земельного податку» здійснюватиметься шляхом аналізу статистичної інформації.

       Здійснення повторного відстеження результативності регуляторного акта буде проведено не раніше ніж через рік після набрання ним чинності.

 

 

 

  Секретар сільської ради                                 Н.А.Омельченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

«Про оприлюднення проекту рішення Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території

Мотовилівськослобідської сільської ради на 2019 рік ».

 

 Розглянувши проект рішення регуляторного акту «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Мотовилівськослобідської сільської» ради та з метою врегулювання ставок податку на нерухоме майно, керуючись ст. 26 (ч. 1 п. 34) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада


                                                             в и р і ш и л а :

1.Оприлюднити на офіційному сайті  проект рішення «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території

Мотовилівськослобідської сільської ради» (додаток 1).

            

 

                    Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мотовилівка Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  04-29-VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОЕКТ

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

«Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від

земельної ділянки на території

Мотовилівськослобідської сільської ради на 2019 рік».

 

    З метою недопущення втрат доходів до бюджету сільської ради, керуючись ст.. 143 Конституції України, ст..69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пп. 266.5.1 п. 266.5 ст.266 Податкового  кодексу України № 2755-VІІ зі змінами та доповненнями, внесеними  Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», Мотовилівськослобідська  сільська рада

 

в и  р і ш и л а:

1. Положення про порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджене рішенням Мотовилівськослобідської сільської ради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» викласти у новій редакції згідно з додатком до цього рішення.

2. Опублікувати дане рішення в офіційному сайті.

3. Копію даного рішення у десятиденний строк надати до Фастівського відділення Києво-Святошинського ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, торгівельного та побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, освіти, культури та охорони здоров’я.

 

 

                        Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

 

с.Мот.Слобідка

від _____________ року

№ ______________

 

 

 

 

 

 

                                                                              

 

                            Додаток

                                До рішення Мотовилівськослобідської сільської ради

                                          «Про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від 

                                                    земельної ділянки на території Мотовилівськослобідської сільської ради на 2019 рік» № ______ від ___________ р.

Положення

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Розділ 1

 

Загальні положення

 

1.1. Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Положення) визначає механізм справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і розроблено з урахуванням вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010р №2755- VI зі змінами та доповненнями та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII.

 1.2. Це положення є обов’язковим до виконання фізичними та юридичними особами, в тому числі нерезидентами, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

.

 

Розділ ІІ

 

Механізм справляння податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки

 

2.1. Платники податку.

2.1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

2.1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

 

 

 

 

 

2.2. Об'єкт оподаткування

2.2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2.1.1 Об'єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки;

Будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

Садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;

Дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку";

2.2.1.2. Об'єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

У нежитловій нерухомості виділяють:

а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) інші будівлі";

2.2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій,

 

 

створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

2.3. База оподаткування

2.3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

2.3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

2.3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

 

 

2.4. Пільги із сплати податку

2.4.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

2.4.2. Сільська рада може встановлювати пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об'єктом оподаткування.

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого та другого цього підпункту (додаток 1).

2.5. Ставка податку

2.5.1. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування згідно додатків 2 та3.

2.6. Податковий період

2.6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ ІІІ

 

Порядок обчислення та строки сплати податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки

 

3.1. Порядок обчислення суми податку

3.1.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 2.4.1 пункту 2.4 цього Положення, та ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 2.4.1 пункту 2.4 цього Положення та ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 2.4.1 пункту 2.4 цього Положення і та ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а" - "г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та ставки податку.

3.1.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 цього Положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані

 

 

(вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

3.1.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

3.1.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

3.1.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком

3.2.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

3.2.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

3.3. Порядок сплати податку

3.3.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільської ради за квитанцією про прийняття податків.

3.4. Строки сплати податку

3.4.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

                         Сільський голова                             Є.В.Осадчий.

 

                                                          

 

                                                                              Додаток 2

                                              До рішення Мотовилівськослобідської сільської ради

                                             «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне

                                               від земельної ділянки на території

                                               Мотовилівськослобідської сільської ради на 2019 рік»

                                               від _____________ № _____________

                                                                                                          

                                                                                                         

                                                                                                          

                                                                                                           

                         

Назва населених пунктів на які поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування

 Для фізичних осіб база оподаткування зменшується

 

 

 

 

 

для квартири/квартир незалежно від їх кількості

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості

для різних типів об'єктів житлової нерухомості в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток),

6

7

8

9

с.Мотовилівська Слобідка

60

120

180

 

 

 

 

                                                                            

 

 

 

       Секретар сільської   ради                             Н.А.Омельченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                               Додаток 3

                                                                               до рішення Мотовилівськослобідської  сільської ради

                                                                              «Про встановлення податку на нерухоме майно,

відмін                                                                                    відмінне від земельної ділянки на території

                                                                               Мотовилівськослобідської   сільської ради на 2019 рік»

                                                                                від ___________   №   ______________

  

 

 

 

 

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової нерухомості

 

з 01.01.2019 року до наступних змін

 

 

 

 

 

 

 

Об'єкт оподаткування

Ставка податку (у відсотках до розміру мінімальної заробної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року )

 

Об’єкти житлової нерухомості

 

 

1. Будівлі, віднесені до житлового фонду

 

 

1.1. Житловий будинок:

0,1

 

1.1.1. Житловий будинок садибного типу, який складається з:

0,2

 

а) житлових приміщень

 

 

б) допоміжних (нежитлових) приміщень

 

 

1.1.2.  Житловий будинок квартирного типу різної поверховості

0,2

 

1.2. Прибудова до житлового будинку садибного типу

0,2

 

1.3. Прибудова до житлового будинку квартирного типу різної поверховості

0,2

 

1.4. Квартира

0,2

 

1.5. Котедж

0,2

 

1.6. Кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах

 

 

2. Дачні будинки

0,2

 

3. Садові будинки

0,2

 

4. Інші об’єкти житлової нерухомості, віднесені до житлового фонду

0,2

 

                                                                                                     Секретар сільської ради                    Н.А.Омельченко                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

до  рішення

Мотовилівськослобідської сільської   ради

 

«Про встановлення податку на нерухоме

 

майно, відмінне від земельної ділянки

 

на території  Мотовилівськослобідської  сільської ради на 2019 рік»

 

від ___________року № _________

           

 

 

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів нежитлової нерухомості з 01.01.2019 року до наступних змін

 

 

 

Об'єкт оподаткування

Ставка податку (у відсотках дорозміру мін.зарплати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року )

Об’єкти нежитлової нерухомості

 

1. Будівлі готельні :

 

готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати

0,2

 ресторани та барии

0,2

туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку

 

2. Будівлі офісні:

 

будівлі фінансового обслуговування

0,2

адміністративно-побутові будівлі

0,2

будівлі для конторських та адміністративних цілей

0,2

3. Будівлі торговельні:

 

торгові центри, універмаги, магазини

0,2

криті ринки, павільйони та зали для ярмарків

 

станції технічного обслуговування автомобілів

0,2

 їдальні, кафе, закусочні

0,2

будівлі підприємств побутового обслуговування

0,2

бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування

0,2

4. Гаражі:

 

гаражі (наземні й підземні)

0,2

криті автомобільні стоянки

0,2

5. Будівлі промислові  та виробничі склади

0,2

6. Будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки)

 

7. Господарські (присадибні) будівлі -  допоміжні (нежитлові) приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо)

0

8. Інші об’єкти нежитлової нерухомості

0,2

                           

       Секретар сільської ради                            Н.А.Омельченко

 

       

 

«Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту проекту рішення Мотовилівськослобідської сільської  ради Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік   та аналізу його регуляторного впливу »

 

 

   Мотовилівськослобідська   рада Фастівського району  повідомляє про оприлюднення проекту рішення  Мотовилівськослобідської сільської ради  «Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік   » та аналізу його регуляторного впливу з метою одержання пропозицій і зауважень від фізичних і юридичних осіб їх об’єднань.   

     Поштова адреса розробника проекту регуляторного акта : Мотовилівськослобідська сільська рада 08524, Україна, вул..Центравльна,10 село Мотовилівська Слобідка Київська область Фастівський район  .

 

    Проект рішення Мотовилівськослобідської сільської ради «Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік  » та  аналіз регуляторного впливу цього рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті сільської ради .

  

     Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця з моменту оприлюднення проекту даного рішення та аналізу  регуляторного впливу у письмовому вигляді за адресою :

 

         Мотовилівськослобідська сільська  рада

         08524 вул.Центральна,10

         с.Мотовилівська Слобідка

         р-н. Фастівський

         обл..Київська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення Мотовилівськослобідської сільської  ради

"Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік"

 

         Аналіз  регуляторного впливу проекту рішення Мотовилівськослобідської сільської  ради "Про  встановлення  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" підготовлено згідно з вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308.

 

         1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин.

        

Статтею 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків і зборів. Згідно ст. 12 Податкового кодексу України до повноважень міської ради віднесено питання про встановлення місцевих податків і зборів.

Одним із місцевих податків є податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки .

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Згідно ст. 265.5.1. Податкового Кодексу України ставка податку встановлюється за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості:

для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Прийняття цього регуляторного акту дасть можливість встановлення єдиного порядку здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

         2. Цілі регулювання:

-     забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI;

- встановлення в селі  ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  в межах, виз­начених Податковим кодексом України, граничних розмірів ставок;

- наповнення дохідної частини міського бюджету

 

        

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей.

         Ст.5 Прикінцевих положень Податкового кодексу України зобов'язано органи місцевого самоврядування, у місячний термін з дня набрання ним чинності, забезпечити прийняття рішень щодо встановлення  місцевих податків і зборів на відповідній території.

У разі неприйняття міською радою рішення про встановлення ставок туристичного збору, він справляється відповідно до п 12.3.5 ст. 12 Кодексу  із застосуванням мінімальної ставки, що в свою чергу спричинить втрати доходної частини  бюджету міста.

 

         4. Механізм розв’язання проблеми

         Зазначену проблему планується розв'язати шляхом затвердження Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яким передбачено встановлення ставок в максимальному розмірі, передбаченому Податковим кодексом України. 

         Дане рішення підлягає оприлюдненню  на офіційному сайті Мотовилівськослобідської сільської ради.

         Ступінь ефективності даного регуляторного акта буде оцінуватися за результатами аналізу розміру надходжень сум сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету.

 

         5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі          прийняття запропонованого регуляторного акта

Цілі досягаються усім змістом Положення, оскільки в ньому чітко визначено платники та ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкт та оподаткування, порядок обчислення суми податку, порядок та строки його сплати. Проект рішення встановлює чіткі вимоги та регулює права та обов’язки суб’єктів, на які поширюється його дія. На  даний час немає об’єктивних обставин, які б перешкоджали впровадженню та виконанню вимог акту фізичними і юридичними особами. Зовнішніми чинниками, які можуть вплинути на дію регуляторного акту є зміна законодавства щодо питань оподаткування.

 

         6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта.

         Позитивним наслідком прийняття проекту рішення  є надходження до   міського бюджету.

 Прийняття рішення дозволить досягти  встановлених цілей  з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та органу місцевого самоврядування.

 

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Встановлення єдиного порядку розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста

Додаткові надходження  до бюджету

Процедура розробки регуляторного акту(витрати робочого часу  пов'язані з підготуванням регуляторного акту та витрати на оприлюднення проекту рішення )

Податкові агенти

Прозорий механізм справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Витрати відсутні.

Обов'язки щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та його
сплата до сільського бюджету

Споживачі

Можливість реалізації соціальних заходів у зв’язку з додатковими надходженнями до сільського  бюджету

 

 

         7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

          Термін дії регуляторного акта необмежений, зміни та доповнення будуть вноситись за потребою у відповідності до змін у законодавстві України

 

         8. Показники результативності регуляторного акту

         Основними критеріями, за якими оцінюватиметься результативність реалізації акта є:

- розмір надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до міського бюджету;

- кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта.

 

         9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту:

         Базове відстеження результативності регуляторного акту  – липень 2019 року.

        

                      Секретар сільської ради                             Н.А.Омельченко

 

 

                                                

 

                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

Про затвердження мінімальної суми орендного

платежу за нерухоме майно фізичних осіб, яке розташоване в селі Мотовилівська Слобідка.

На виконання Постанови від 29.12.2010року №1253 „Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб", керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні", Податковим Кодексом України, Наказом Міністерства регіонального будівництва та житлово-комунального господарства України № 252 від 02.10.2015 року „Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2016 рік", Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №215 від 30.09.1998р. „Про затвердження єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання" сільська рада

                                                           вирішила:

1.Затвердити на 2018 рік розмір мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна в залежності від функціонального використання об'єкта нерухомого майна, що надається в оренду фізичними особами

-   для провадження виробничої діяльності 27,26 грн./м2 ;

-   для комерційної діяльності 40,89 грн./м2;

- для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб13,63грн./м2. .
 

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, торгівельного та побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, освіти, культури та охорони здоров’я.

 

                              Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мотовилівська Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  05-29- VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                         Додаток до рішення сесії

Мовилівськослобідської сільської ради

                                                                            від 28.03. 2018 року  №  06-29- VІІ

 

 

                                                  Р О З Р А Х У Н О К
мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна, що надається в оренду фізичними особами:

Визначення мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна визначається за формулою:

Р нерух.(гривень/кв. метрів) = Р новозбуд. ( гривень/кв. метрів)
----------------------------------- х  Ф
К новозбуд. х 12

де Р нерух. ( гривень/кв. метрів) – мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна у гривнях;
Р новозбуд. (гривень/кв. метрів) - середня вартість 1 кв. метра новозбудованого об’єкта ( з урахуванням ПДВ) у гривнях;
Р новозбуд. (гривень/кв. метрів) =12267., опосередкована вартість спорудження житла у Київській  області затверджена Наказом Міністерства регіонального будівництва та житлово-комунального господарства України №195 від 09.08.2017р.
Ф – функціональне використання об’єкта нерухомості майна, який у разі його використання для провадження виробничої діяльності дорівнює 2, іншої комерційної діяльності – 3, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб – 1;
К новозбуд. – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку його експлуатації дорівнює 75 років.
1. Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для провадження виробничої діяльності:
12267 грн.м2 
------------------- х 2 = 27,26 грн./м2
75 х 12

2. Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для іншої комерційної діяльності:
12267 грн./м2
------------------- х 3 = 40,89 грн./м2
75 х 12 

3. Розмір мінімальної вартості місячної орендної плати 1 м2 загальної площі нерухомого майна, яке використовується для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб:
12267 грн.м2
---------------- = 13,63грн./м2. 
75 х 12 

            Секретар сільської ради                               Н.А.Омельченко

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження технічної документації з

нормативної грошової оцінки земель с.Мотовилівська Слобідка.

Розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с.Мотовилівська Слобідка витовлену ПЕ-ВП  «Земпроект», керуючись Законом України "Про оцінку земель", наказом Державного комітету України із земельних ресурсів, Міністерства аграрної політики України, на підставі ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

вирішила

1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с.Мотовилівська Слобідка .

2. Встановити, що базова вартість 1 кв. м землі села Мотовилівська Слобідка  становить 101,48 грн.

3. Встановити, що визначення кожного з локальних факторів для окремої земельної ділянки проводять на основі карти впливу локальних факторів оцінки.

4. Дане рішення набуває чинність з 01.01.2019 року.

 

                          Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мотовилівка Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  06-29-VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

Про затвердження протоколу комісії щодо надання одноразової соціальної матеріальної допомоги. 

 Заслухавши та обговоривши питання про затвердження протоколу комісії щодо надання одноразової соціальної матеріальної допомоги, та  керуючись п.п.165.1.1. Податкового кодексу України,  на підставі  ст.26., Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада  

                                                       в и р і ш и л а :

1. Затвердити протокол комісії № 03/18 від 29 березня  2018 року щодо надання одноразової соціальної матеріальної допомоги.

2. Надати  одноразову соціальну  матеріальну допомогу   Ляховій Т.А. в розмірі 1 000.00 грн.

3.Контроль за виконання даного рішення покласти на головного бухгалтера сільської ради Швець С.В..

                    Сільський голова                                               Є.В.Осадчий.

 

с.Мотовилівська Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  07 -29-VІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо

відведення земельної ділянки  у власність   Товбі Василю Олександровичу  для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)  в селі Мотовилівська Слобідка

 вул.Павлова,2А , Фастівського району,  Київської області.

 

 

       Розглянувши звернення Товби Василя Олександровича жителя с.Мотовилівська Слобідка  вул.Павлова,21, Фастівського району, Київської області  про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність  площею 0.1200 га для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в селі Мотовилівська Слобідка вул.Павлова,2А , Фастівського району, Київської області  у відповідності до статті  26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та керуючись статтею 12 Земельного кодексу України,  сільська рада

                                               

                                               вирішила:

1.Надати дозвіл гр.  Товбі Василю Олександровичу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність  площею 0.1200 га для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)   в селі Мотовилівська Слобідка , Фастівського району , Київської області по вул.Павлова,2А .

 

2.Гр.Товбі Василю Олександровичу   замовити землевпорядній організації проект землеустрою   щодо відведення земельної ділянки у власність  площею 0.1200 га для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)   в селі Мотовилівська Слобідка по вул. , Фастівського району , Київської області, вул..Павлова,2А.

 

3.Проект землеустрою надати на розгляд та затвердження до сільської ради.

               

                          Сільський голова:                           Є.В.Осадчий.

 

 

 

с.Мотовилівська Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  08 -29-VІІ

 

 

 

 

 

 

МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

                                                    

                                                      Р І Ш Е Н Н Я

Про надання земельної ділянки.

            

       Розглянувши заяву гр. Головченко Наталії Михайлівни   жительки м.Київ бульвар Вацлава Гавела,17. кв. 68  про надання  дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення   ділянки у власність для будівництва житлового будинку  господарських будівель та споруд в с.Мотовилівська Слобідка  Фастівського району Київської області  у відповідності до статті  26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, та керуючись статтею 12 Земельного кодексу України  сільська рада

                                              

                                              в и р і ш и л а:

1.Заяву Головченко Наталії Михайлівни     про надання  дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення   ділянки у власність для будівництва житлового будинку  господарських будівель та споруд, взяти до відома .

 

2.Після виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення меж села Мотовилівська Слобідка  заяву гр. Головченко Наталії Михайлівни   повторно внести на розгляд до сесії сільської ради.

 

 

                          Сільський голова:                                         Є.В.Осадчий.

 

 

с.Мотовилівська Слобідка

від 29.03. 2018 року

№  08/1 -29-VІІ

 

 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *